E - szkoła

PRZYSTĄPILIŚMY DO PROGRAMU E-SZKOŁA

Szkoła nasza wdraża Program "e-szkoła" w ramach Kontraktu Wojewódzkiego

We wrześniu 2006r. nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Kontraktu Wojewódzkiego na realizacje pilotażowego Programu "e-szkoła". Program został zainicjowany przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski w ramach działania 4.3.- Rozbudowa lokalnej infrastruktury społecznej oraz poddziałania 4.3.4.-Wyposażenie szkół podstawowych i gimnazjów w sprzęt komputerowy i urządzenia telekomunikacyjne umożliwiające stosowanie technologii informacyjnych w procesie dydaktycznym i zarządzaniu szkołą na poziomie oddziału szkolnego.
Jesteśmy jedną z 20 szkół Wielkopolski, a pierwszą w Poznaniu, w których wdrożone zostaną nowoczesne rozwiązania techniczne obejmujące: sieci radiowe, komputery przenośne i inne urządzenia multimedialne służące nauczycielom w dydaktyce i zarządzaniu procesem kształcenia na poziomie lekcji i oddziału szkolnego.
Głównym celem tego projektu jest unowocześnienie funkcjonowania szkoły poprzez umożliwienie nauczycielom skutecznego stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. Pozwoli to nauczycielom również na wykorzystanie komputerów i Internetu w nauczaniu różnych przedmiotów. Przed nami duże wyzwanie.
Więcej: www.ofek.pl/strony/1/i/122.php