ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30 - 17.00

Nasza świetlica przeznaczona jest dla dzieci z klas: "0" - IV, których rodzice pracują i nie mogą w tym czasie zapewnić im opieki. Chcąc zapisać dziecko do świetlicy, rodzice muszą wypełnić kartę zgłoszenia ucznia, w której zawarte są ważne dla wychowawców informacje, jak np.: telefony kontaktowe, wykaz osób upoważnionych do odbioru dziecka lub pozwolenie na samodzielny powrót do domu, czy też informacje o ewentualnych chorobach (np. alergii).

Świetlica zajmuje dwa pomieszczenia; wyposażona jest m.in. w sprzęt audiowizualny, różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, sprzęt do zajęć sportowych.

Celem działalności świetlicy, oprócz zapewnienia dzieciom opieki i bezpieczeństwa, jest przede wszystkim:
- kształcenie i rozwijanie ich zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień (poprzez organizowanie zajęć plastycznych,
technicznych, muzycznych, teatralnych),
- wyrabianie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej (zabawy integracyjne, praca w grupach),
- utrwalanie wiedzy uczniów zdobytej podczas lekcji (pogadanki, dyskusje, organizowanie konkursów,
quizów, zgadywanek itp.),
- tworzenie warunków do nauki własnej i udzielanie pomocy w nauce.

W naszej świetlicy dużą wagę przywiązujemy również do kształtowania wśród dzieci postaw prozdrowotnych i proekologicznych. W związku z tym realizujemy programy: "Żyj zdrowo i bezpiecznie" , "Uczymy się radzić sobie ze złością" oraz "Z ekologią za pan brat".

Corocznie w ramach pracy świetlicy organizowane są imprezy takie, jak: zajęcia otwarte dla Rodziców: "Kolorowa Jesień", warsztaty dla Dzieci i Rodziców: "Wspólnie ozdabiamy choinkę", Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty. Oprócz tego bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach międzyświetlicowych i takie też organizujemy (np.: konkurs ekologiczny: "Śmiecioludek").

Świetlica 6-latków: zapraszamy na stronę
Świetlica 1-2-3: zapraszamy na stronę

Każdy uczeń podczas pobytu w szkole może odpłatnie korzystać z posiłków. W czasie obiadu dzieci otoczone są opieką wychowawców świetlicy.

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W ŚWIETLICY

Ś Świetlicowe gospodarstwo jest wspólne.
W Wiemy, że nasze zachowanie zależy od nas.
I Idziemy ulicą uważnie i ostrożnie.
E Ekwipunek szkolny umieszczamy na regale.
T Tworzymy gromadę, w której każdemu powinno być dobrze.
L Lubimy porządek i czystość.
I Informujemy wychowawcę o wyjściu ze świetlicy i szkoły.
C Chętnie bierzemy udział w zajęciach.
A Absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy.

J Jesteśmy kulturalni podczas spożywania posiłków.
A Aktywnie niesiemy pomoc młodszym kolegom i koleżankom.
K Każdy po przyjściu do świetlicy zapisuje się w dzienniku.

D Dbamy o porządek i czystość w świetlicy.
O Obowiązki znamy i nie lekceważymy ich.
M Musimy przestrzegać tych zasad, aby wszyscy w naszej świetlicy czuli się dobrze.