WARUNKI :: POŁOŻENIE :: REJON

REJON SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 18 w Poznaniu

Os.Armii Krajowej całe     ul.Bystra cała     Os.Bohaterów II Wojny Światowej 53-88    ul.Czysta cała
ul.Falista cała     ul.Forteczna cała     ul.Gładka cała     ul.Kukułcza cała     ul.Ochota cała
ul.Okopowa 6-do końca     ul.Pawia cała     ul.Pochyła cała     ul.Romana Maya 1-55
ul.Równa cała     ul.Starołęcka 1-57D     ul.Śliska cała     ul.Unii Lubelskiej cała
ul.Wagrowska cała     ul.Orla cała

Dane GPS:    Nord: 52o22'50"    Est: 16o57'20"

Nasza szkoła leży w dzielnicy Nowe Miasto, na Ratajach, na os. Armii Krajowej. Osiedle w południowej części przylega do ul. Hetmańskiej i sięga ronda Starołęka, na północy graniczy z os. Bohaterów II Wojny Światowej. Takie położenie zapewnia dogodny dojazd do szkoły oraz dobre połączenie z centrum miasta.
mapka

sp18 Sama szkoła natomiast leży w centrum osiedla i z dala od głównych arterii, co zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo. Szkoła mieści się w dwóch budynkach. W dwupiętrowym budynku głównym znajdują się sale lekcyjne (niżej dla klas I - III, wyżej dla klas IV - VI), w tym pracownia komputerowa (10 stanowisk, sieć, internet), skomputeryzowana biblioteka z czytelnią, świetlica, stołówka oraz mała sala gimnastyczna.

W czterech gabinetach:
  • higienistki,
  • pedagoga,
  • psychologa
  • terapii psychologiczno-pedagogicznej
    można skorzystać z porady i pomocy.
  • sp18

Działa także sklepik z przekąskami i napojami. Uczniowie - członkowie ZHP mogą spotykać się natomiast w harcówce.Drugi budynek - stojący w odległości kilku kroków od głównego - to miejsce na dużą salą gimnastyczną, salki do gimnastyki korekcyjnej oraz specjalnie przystosowane pomieszczenie do ćwiczeń zespołu tanecznego "HIP-HOP". Wokół budynków znajduje się duże boisko, tereny sportowo-rekreacyjne, a wzdłuż płotu jest miejsce na tereny zielone.