EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY

To między innymi dotacje dla szkół na projekty rozwojowe.
Czytaj więcej: www.efs.gov.pl

PRACOWNIA REWALIDACYJNA

W ramach dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt ułatwiający kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Otrzymane pomoce wykorzystywane są w codziennej pracy podczas zajęć lekcyjnych, wyrównawczych,rewalidacyjnych i logopedycznych.

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

W lipcu 2006r.nasza biblioteka otrzymała INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Wyposażone zostało w cztery zestawy komputerowe z dostępem do Internetu oraz wielofunkcyjne urządzenie multimedialne.
ICIM przeznaczone jest dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie mogą korzystać z komputerów, znajdujących się w centrum, w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej. Dzięki nim mogą wyszukiwać informacje na interesujący temat, korzystać z zasobów Internetu oraz edukacyjnych programów multimedialnych tj.: "Multimedialnej Encyklopedii PWN", "Słownika Świata PWN", "Słownika języka polskiego", "Słownika wyrazów obcych" oraz "Słownika poprawnej polszczyzny".

SZKOLNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

W grudniu 2005r.nasza szkoła otrzymała PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Wyposażona została w dziesięć zestawów komputerowych z dostępem do Internetu oraz skaner, drukarkę i rzutnik multimedialny.
Z nowej pracowni korzystają uczniowie nie tylko podczas lekcji informatyki, czy kółka informatycznego, ale również zajęciach matematyki, języka polskiego, historii, języka angielskiego.
Pracujemy w środowisku Windows. Dostęp do Internetu pozwala uczniom wyszukiwać informacje potrzebne podczas różnych lekcji,a pakiet Microsoft Office na ich przetwarzanie i formatowanie.