PRACOWNIE SZKOLNE

PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Pierwsza pracownia komputerowa powstała w 1992 roku. W jej wyposażeniu brali udział rodzice naszych uczniów. 1992/1993 wdrożenie innowacyjnego rozkładu materiału łączącego technikę z elementami informatyk. To były czasy… Nikt nie słyszał jeszcze o Windows, a czarny ekran monitora z "mądrymi" komendami budził respekt. Ci, którzy potrafili pracować przy takim komputerze, to byli goście ;) Pisali niezrozumiałe dla większości teksty i ni stąd ni zowąd otrzymywali potrzebne wyniki. Ale tego już prawie nikt nie pamięta.
Pierwsze podarowane szkole komputery, pierwsze zajęcia lekcyjne dla uczniów w pracowni komputerowej. A później wkroczył Windows. Prosta, czytelna obsługa. Myszka na początku nie chciała słuchać dłoni, ale szybko udawało się tę sztukę opanować. Stopniowo powiększaliśmy ilość stanowisk, dokupywaliśmy licencje na Windows, Microsoft Office, pojawiły się drukarki. Powstała pierwsza sieć komputerów. I wreszcie połączyliśmy się ze światem - mieliśmy Internet. To był rok 2003. Początkowo w lekcjach informatyki brali udział uczniowie najstarszych klas. Teraz zajęciami objęte są dzieci klas III oraz V i VI. Poznają zasady pracy przy komputerze, tworzą dokumenty tekstowe, obrazy, prezentacje, wyszukują informacje w Internecie.
Od 2002 roku mamy swoja stronę Internetową.
Dokumentacje szkoły tworzymy w formie elektronicznej. Nikt już sobie teraz nie wyobraża, że mogłoby być inaczej.
W grudniu 2005 roku nasza szkoła otrzymała PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ sfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyposażona została w dziesięć zestawów komputerowych z dostępem do Internetu oraz skaner, drukarkę i rzutnik multimedialny. Z nowej pracowni korzystają uczniowie nie tylko podczas lekcji informatyki, czy kółka informatycznego, ale również na zajęciach matematyki, języka polskiego, historii, języka angielskiego. Dwie pracownie komputerowe - to już coś!
W lipcu 2006r.nasza biblioteka otrzymała INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ sfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyposażone zostało w cztery zestawy komputerowe z dostępem do Internetu oraz wielofunkcyjne urządzenie multimedialne. ICIM przeznaczone jest dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie mogą korzystać z komputerów, znajdujących się w centrum, w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej. Dzięki nim mogą wyszukiwać informacje na interesujący temat, korzystać z zasobów Internetu oraz edukacyjnych programów multimedialnych tj.: "Multimedialnej Encyklopedii PWN", "Słownika Świata PWN", "Słownika języka polskiego", "Słownika wyrazów obcych" oraz "Słownika poprawnej polszczyzny".
Od grudnia 2006 roku nauczyciele korzystają podczas zajęć z notebooków, używają tablicy multimedialnej, mają bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym budynku. Jest tak dzięki EFS.
Więcej możliwości, to też większe zagrożenia. Realizując program pamiętamy o bezpieczeństwie korzystania z komputerów, Internetu, gier. Stosujemy programy zabezpieczające przed nieporządanymi treściami, wirusami itp. Uświadamiamy uczniom zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Obchodząc Dzień bezpiecznego Internetu włączamy do udziału w zajęciach wszystkich uczniów naszej szkoły.