Klub Młodych Twórców

PROGRAM EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZY REALIZOWANY W SP 18

Klub Młodych Twórców rozpoczął działalność we wrześniu 2002, oferuje zajęcia o różnej tematyce wszystkim uczniom zainteresowanym rozwijaniem własnych zainteresowań, otwartym na nowe doświadczenia, pragnącym rozszerzyć swoje umiejętności. Spotkania nastawione są na wspieranie harmonijnego rozwoju; wiedzy, zdolności, umiejętności osobistych i społecznych. Zajęcia stanowią dodatkową, bezpieczną formę spędzenia czasu przez dzieci i młodzież.

Poniższe zajęcia dotyczą roku szkolnego 2014/2015.

KUŹNIA TALENTÓW - kl. IV - VI

Prowadzący: p. Agnieszka Magacz-Rusinek i p. Renata Żołędziowska

Spotkania dla uczniów zainteresowanych samodoskonaleniem w zakresie umiejętności grupowych jak i zdolności twórczego myślenia oraz efektywnego uczenia się. Samodzielność myślenia, rozwiązywanie problemów, wzmacnianie warsztatu ucznia.
Zajęcia odbywają się w środy 15.00-16.00 w gabinecie pedagoga.

POGOTOWIE LEKCYJNE KL. II - VI

Prowadzący: p.Katarzyna Ceyza, p. Małgorzata Tomala-Krupińska, p. Beata Klój, p.Aldona Feder

Podstawowa pomoc (dla chętnych i wytypowanych uczniów) w nauce i przezwyciężaniu niepowodzeń w samodzielnej pracy, płynących z ubogich doświadczeń oraz niewystarczającej stymulacji domu rodzinnego.

"Chcesz zrobić zadanie, ale nie wiesz jak? Nie rozumiesz? Skorzystaj z pomocy nauczyciela."

SPRAWNE RĘCE I COŚ WIĘCEJ - OP i kl. I - III

Prowadzący: p. Aleksandra Michałowicz, p. Marzena Hajduk

Zajęcia w oparciu o japońską sztukę składania papieru- origami, wzbogacone zabawą przy muzyce relaksacyjnej i celtyckiej, z elementami twórczości wykorzystującej malowanie, rysowanie, wydzieranie, naklejanie.

"Papierowe zabawy, origami, malowanie, rysowanie, wydzieranie, a wszystko to przy muzyce."

Zajęcia odbywają się w środy w sali 13
od 13.30 - 14.30

OTWARTY UMYSŁ - kl. II - III

Prowadzący: p. Renata Żołędziowska, p. Agnieszka Magacz-Rusinek

Działania prowadzące do rozwijania fantazji dziecka, stymulowania wyobraźni, uczenia swobodnej ekspresji w grupie, wzmacniania poczucia własnej wartości poprzez gry i zabawy grupowe oraz ćwiczenia i eksperymenty. Elementy zagadnień w zakresie dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych, w tym doskonalenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych.

Zajęcia odbywają się w środy w sali 09
od 13.30 - 14.30

KAPELUSZ ROZMAITOŚCI - kl. 0-3

Prowadzący: p. Agnieszka Magacz-Rusinek i p. Renata Żołędziowska

Praca z dzieckiem nad rozwojem emocjonalnym i społecznym, pobudzająca wyobraźnię, pomysłowość, swobodę w grupie, zdolność współpracy i wrażliwość na inne dzieci poprzez zabawy grupowe z elementami plastycznymi i teatralnymi oraz psychodramą. Budowanie postaw prospołecznych i prozdrowotnych. Kształtowanie umiejętności różnicowania sytuacji bezpiecznych i ryzykownych.

Zajęcia odbywają się w czwartki w sali 09
grupa I - 13.30 - 14.30
grupa II - 15.00 - 16.00

ORIGAMI - PAPIEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Prowadzący: p. Helena Ławicka, p. Jolanta Tunkiel

Rozwijanie umiejętności manualnych, uwolnienie dziecięcej twórczości i aktywności w oparciu o japońską sztukę składania papieru (origami, kirigami) i papieroplastykę.

"Uczymy się robić wspaniałe rzeczy z origami i papieroplastyki."

Zapraszamy we wtorki od 13.30 - 14.30